Dom z lnu

Płótno lniane zawsze dobrze mi się kojarzy ponieważ jest najlepszym materiałem na podobrazie do malarstwa olejnego. Niestety ze względu na cenę i dostępność częściej malowałam na płótnie bawełnianym. Czy jednak sprawdza się len we wnętrzach? Zapewne tak, wydaję się być tak bardzo w zgodzie z naturą. Jakby jednak nie patrzeć wydaje się być materiałem szorstkim i mało przytulnym. Ponadto mocno się gniecie, co właściwie nadaje mu niepowtarzalny charakter. Mnie bardzo urzeka połączenie lnu z surowym, wiejskim stylem lub białym skandynawskim. Pięknie wtapia się w wiejskie chaty lub mieszkania w stylu loft, jednak dla estetów jego niepokorny i mało ułożony charakter będzie stwarzał problem. Kto lubi otaczać się ładem, pięknie sprasowanymi ubraniami i miękkimi dodatkami raczej nie pokocha lnu. Ten idealnie komponuje się z naturalnymi materiałami jak drewno, kamień, piach. Jest jakby łącznikiem człowieka z ziemią. A wy co sądzicie to tym trudnym ale jakże szlachetnym w swej prostocie materiale? Poniżej macie przykłady wykorzystania lnu w oryginalnych, nietuzinkowych wnętrzach.

 

 

Pillow Kingdom #linen #linenhome #linendecor #linendetail #linenlove #linenlover

Post udostępniony przez linen_mile (@linen_mile)

Love the texture of this natural, slubby linen. My new favorite

Post udostępniony przez Angela (@palegreyskiesnz)

Kubki, kubeczki, filiżaneczki… i absolutnie najpiękniejszy bieżnik świata od @lumio.eu – a to wszytko nasze krajowe, żadne tam skandynawskie – ale w kubku obowiązkowo włoska kawa Miłego dnia Wam życzę! — My favorite mugs, pots and amazing table runner from #lumio – all from polish designers – only coffee in one of those mugs is Italian! Have a wonderful day! #coffee #coffeetime #haveaniceday #darkgrey #simpleinterior #interiorstyling #minimalinterior #minimalstyling #polishdesigners #blackisthenewblack #minimallinen #simpleliving #simplepleasures #minimalliving #fortheloveoflinen #linentablecloth #linenhome #dobrebopolskie #popoceramics #augustdesignstudio #linenlove #linen #tv_living #ceramics #ilovegrey #darkmood #simple #tablerunner #bohotable

Post udostępniony przez Monika Stachura (@simply.baby)

From @kardelenhome. Beeeeeautiful….

Post udostępniony przez Melinda Ryan (@goodlookingobjects)

2 thoughts on “Dom z lnu

  1. Zgadzam się z Tobą w każdym detalu! Len potrafi być jednak również tkaniną nieomalże elegancką wymaga tylko dużo pracy: krochmalony i prasowany przeobraża się w tkaninę przed którą nie ma zamkniętych drzwi.
    Moja mama jest w tym mistrzynią, w jej sypialni lniana pościel jest gładka i przepiękna! Przy tym oczywiście zachowuje ten .razem z nami oddychający’, przyjazny skórze charakter.

    1. Masz rację jest tkaniną elegancką. Bardzo dobrze, że są jeszcze ludzie tacy jak Twoja mama, którzy potrafią z niej wydobyć najpiękniejsze walory. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *