Jak stworzyć oryginalny prezent dla ukochanego?

Jak stworzyć oryginalny prezent dla ukochanego?
Masz już dosyć banalnych koszulek, śmiesznych krawacików i niepotrzebnych gadżetów,, z których Twój facet już się nie cieszy. Zastanawiasz się czy można jeszcze wymyślić coś oryginalnego, niebanalnego? Dzisiaj mam dla Ciebie pomysł na fajną koszulkę, którą w dodatku podpowiem jak można samemu ją zaprojektować i zamówić w Internecie.
Co będziesz potrzebował do stworzenia takiej koszulki:
• odcisk swojej dłoni
• skaner
• darmowy program do grafiki wektorowej – Inkcsape do pobrania ze strony producenta
• konto na stronie cupsell
• szczere chęci 🙂
Na początek potrzebujesz swojej ręki. Powróć do lat młodzieńczych i zabaw się w pieczątki, zrób je własną ręką pomalowaną farba plakatową, najlepiej czarną i odciśnij ja na białej kartce. Nie przejmuj się jeżeli grafika nie wyjdzie idealnie, bo to nie o to chodzi, żeby było perfekcyjnie ale o to, żeby było to Twoje. To ma być oryginalny prezent, Twój dla niego.

DSC_0457

DSC_0465

Teraz potrzebujesz skanera. Zeskanuj odciski i skopiuj. Skopiowany plik pomniejsz tak żeby jeden bok miał ok 800 pikseli.
Ściągnij i zainstaluj program Inkscape, więcej na temat tego programu napisze w następnym poście. Otwórz program a następnie otwórz
Plik/importuj i zaimportuj potrzebny skan dłoni

2016-01-25_19h28_35

Następnie kliknij na obrazek i wejdź w : ścieżka/wektoryzuj bitmapę, następnie wyskoczy okno w którym zaznaczasz : mode/wiele przebiegów- tworzy grupę ścieżek / colors/ scans zaznacz – 3 , i odznacz na dole stack scans oraz remove background , tak jak na powyższym zdjęciu. Następnie kliknij ok, a powinien utworzyć Ci sie wektorowy obraz Twojej dłoni, który będzie przykrywał zdjęcie. Przesuń go , a zdjęcie możesz już wyrzucić, np przez wytnij.

2016-01-25_19h29_07

Otrzymany obraz wektorowy możesz teraz powiększać w nieskończoność (np wielkości Twojego bloku) i będzie dobrze wyglądał na koszulce. Teraz za pomocą narzędzia kaligrafia możesz dorysować kilka fikcyjnych linii. Ja zrobiłam je czerwone, żeby były dobrze widoczne, a następnie kwadratem stworzyłam line/strzałki i za pomocą tekstu opisałam rękę w taki sposób aby byłą jak najbardziej atrakcyjna dla naszego ukochanego. Tak aby wiedział, że wiążąc się z nami wygrał los na loterii:-)

2016-01-25_19h44_38

Tak przygotowaną grafikę musimy tylko wyeksportować : Plik/Export PNG Image, zapisujemy w wybranym folderze i plik gotowy w formacie PNG to nawet lepiej, bo nie ma na nich tła i lepiej wyglądają takie grafiki na koszulkach.
Teraz logujemy się na Cupsell a następnie za pomocą generatora wrzucamy nasz plik png, najlepiej bez tła, i cieszymy się oryginalna koszulką, którą sami stworzyliśmy. To świetny prezent walentynkowy lub urodzinowy. Baw się i spraw radość swojemu facetowi.

2016-01-25_20h41_20
Ta bluza i koszulka dostępne już w moim sklepie http://artystycznytshirt.cupsell.pl/
Jeżeli masz pytania to pisz 🙂

2016-01-25_20h53_37  2016-01-25_20h54_22

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *