Piórko 2017

Od samego początku śledzę konkurs Biedronki „Piórko”. W pierwszej edycji konkursu pokusiłam się o udział w II turze konkursu przeznaczonej dla ilustratorów. Wcześniej już pisałam o tym doświadczeniu. Moje, jak i inne ilustracje można zobaczyć we wpisie :„Szary domek” – Piórko 2015.

Konkurencja była duża bo napłynęło chyba ok. 2000 ilustracji. Ja jeszcze nie potrafiłam dobrze przygotować ilustracji i to może był mój największy problem. Przypuszczam, że dużo prac na samym starcie zostało właśnie przez to odrzuconych. Czyli brak profesjonalnie przygotowanych skanów w odpowiednim rozszerzeniu.

W następnym roku nie brałam czynnego udziału w konkursie ale przeczytałam tekst bajki pt: Córka Bajarza. Ta jednak nie przekonała mnie w treści do zilustrowania jej , chociaż sama w sobie była atrakcyjna. Dla mnie jednak trochę za mało kolorowa.

W tym roku postanowiłam zupełnie zmienić kierunek i stwierdziłam, że podejmę się napisania tekstu. Z nim jest o tyle łatwiej, że nie potrzebuje on specjalnego przygotowania, ale jak spostrzegłam, że w zeszłorocznym konkursie literackim brało udział 4000 tekstów to moje zaskoczenie było jeszcze większe. Cóż nagroda kusi. Ja pewnie z braku czasu też  nie wpadłabym na pomysł napisania bajki gdyby nie nagroda. Przypuszczam, że w tym roku jakieś 2000 tekstów dojdzie i będzie ich razem ok. 6000, ale pożyjemy zobaczymy. Szczerze mówiąc marzy mi się wydanie mojej bajki zilustrowanej moimi ilustracjami. Wiem jednak, że z wydawnictwami trudno nawiązać współpracę. A na samodzielne wydanie książki póki co się nie skuszę, ale może kiedyś.

Z własnego doświadczenia powiem, że napisanie tekstu z poprawkami zajęło mi ok. tygodnia, a 6 ilustracji potrzebnych do wglądu ok. dwóch tygodni, a przecież umowa zawarta jest na 16 ilustracji, a to już jest trochę pracy. Dlatego myślę, że przygotowanie ilustracji jest bardziej pracochłonne, ale cieszę się , że dzięki konkursowi Piórko 2017 podjęłam się nowych wyzwań.

Jeżeli braliście udział w tym konkursie i chcecie podzielić się wrażeniami to piszcie w komentarzach. Może ktoś ma już doświadczenie w wydawaniu swoich książek a podobają mu się moje ilustracje i chciałby nawiązać współprace w zilustrowaniu jej to proszę o kontakt. Więcej na temat współpracy znajdziecie na stronie mojego sklepu

3 thoughts on “Piórko 2017

  1. A ja mam pytanie formalne. Czy przesłane prace (załóżmy okładka + 5 ilustracji) łącznie nie mogą przekraczać formatu A3?

    1. Nie pamiętam dokładnie ,ale było napisane w regulaminie konkursu jak to ma być. Z tego co kojarzę to raczej chodziła o wielkość każdej ilustracji. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *