„Szary domek” – Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci

„Szary Domek” to piękna, ciepła opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia dla dzieci i dorosłych. Książka została napisana i zilustrowana przez laureatki pierwszej edycji konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Konkurs powstał z myślą o najmłodszych czytelnikach, by wspierać i rozpowszechniać wśród nich zamiłowanie do książek.

Autorką tekstu jest Katarzyna Szestak, 35-letnia nauczycielka z Żor i mama 6-letniego Huberta. Książka to opowieść o tęsknocie za przyjaźnią, miłością oraz towarzystwem bliskich osób. Tytułowy Szary domek mający cechy typowo ludzkie oraz jego współtowarzysze  zilustrowani zostali przez Natalię Jabłońską, 22-letniej studentki ASP im. Jana Matejki w Krakowie. ”

Laureaci muszą być szczególnie dumni ze zwycięstwa ponieważ w konkursie brało udział wielu autorów tekstów a zgłoszeń ilustracji było ponad 1000. Na tak ogromne zainteresowanie miała wpływ nagroda – po 100000 zł dla laureatów tekstu oraz ilustracji. Nie ukrywam, że i mnie skusił ten konkurs częściowo ze względu na nagrodę – tylko pomarzyć na co mogłabym ja przeznaczyć 🙂 ale przede wszystkim by móc samemu dotknąć i przeczytać mojej córce bajkę zilustrowaną przeze mnie. Niestety jak dowiedziałam się, że mamy tak wielu zdolnych ilustratorów poczułam, że szanse mam marne, mimo to nie żałuję, że podjęłam się tego zadania ponieważ jest to kolejne doświadczenie na mojej drodze twórczej, a poznanie tekstu zanim znalazł się na półkach sklepowych Biedronki sprawiło mi ogromną przyjemność, ponieważ bajka okazała się niebanalna, kolorowa i trzeba przyznać trzymająca w napięciu, poza tym bardzo dobrze oddająca emocje i uczucia, ucząca empatii i tolerancji. Zilustrowanie tak mądrej książki byłoby  zaszczytem.

Poniżej prace nadesłane na konkurs przez ilustratorów, którzy nie zwyciężyli w tym i moje 🙂

Zapraszam do małej galerii obrazów namalowanych przeze mnie właśnie na ten konkurs.

 

 

 

3 thoughts on “„Szary domek” – Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci

  1. Piękne prace! Uważam, że o wieeeele lepsze niż zwycięskie. Moim zdaniem znacznie bardziej kolorowe i przyjazne, te które wygrały bardzo mi sie nie podobały i uważam je za dość mroczne i przygnębiające. Oczywiście kwestia gustu. Twoje do mnie przemawiają 🙂

  2. Przepiękne prace. Również brałam udział w tym konkursie. Kilku uczestników też w sieci odszukałam. I kompletnie nie rozumiem decyzji jury. Niby o gustach się nie dyskutuje, ale odpadły tak piękne, kolorowe, nietuzinkowe prace. Książkę ostatecznie kupiłam, bo opowieść przypadła mi do gustu bardzo – śmiałam się i wzruszałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *