Tradycyjny piec w nowoczesnym domu

Ciepły i przytulny dom tworzą jego mieszkańcy. Dużo jednak zależy również od kolorów, i materiałów jakie dominują we wnętrzu. Nie znaczy to jednak aby wszystkie ściany pomalować na czerwono lub pomarańczowo. Ciepłe mogą okazać się również kolory niebieskie, turkusowe w połączeniu z drewnianą podłogą. Takie połączenia opisałam już w poprzednich wpisach: http://bruniewska.com/art/blekit-we-wnetrzu/  ,  http://bruniewska.com/art/ciemny-turkus-bez-braz-salonie/  oraz http://bruniewska.com/wnetrza/755/

Nie da się jednak ukryć, że najwięcej ciepła daje nam piec, kominek lub ogrzewanie centralne. Ja dziś skupię się na tradycyjnych piecach w nowoczesnym wnętrzu. Z pozoru niepasujące do siebie elementy okazują się wspaniale uzupełniać. Zresztą ładny piec zawsze tworzył niepowtarzalny klimat w salonie. Może również być główną ozdobą salonu. Z przydatnego punktu widzenia może wydawać się mało praktyczny. Ale czy nie byłoby pięknie posiedzieć przy ciepłym piecu z odchylonymi drzwiczkami za którymi tli się kawałek pachnącej brzozy? Poniżej wrzucam kilka fotek domów w których chętnie bym zamieszkała.

 

 

 

| cosyness with this beautiful tiled stove @alvhem

Post udostępniony przez Vasa Linné (@vasalinne)

3 thoughts on “Tradycyjny piec w nowoczesnym domu

  1. Piękne wnętrza . A piece tak urokliwe, ze prawdopodobnie żadne ogrzewanie centralne i wiszące na każdej ścianie kaloryfery nie są w stanie ich zastąpić!

  2. To prawda. Ja tez z największym sentymentem wspominam wygrzewanie się przy piecu i spoglądanie na płonienie wyskakujące z za drzwiczek pieca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *