Antresola, jej zalety i wady

Antresola, jej zalety i wady

Antresola, jej zalety i wady

O czym należy pamiętać decydując się na dom z antresolą?
– wyrównanie temperatury w domu
– akustyka pomieszczeń
– doświetlenie przestrzeni

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Z122, fajny domek rodzinny z antresolą.W projekcie antresola jest znacznie mniejsza, ponieważ jest tam zamknięty, murowany pokój. My zdecydowaliśmy się na całą otwarta przestrzeń i póki co jesteśmy zadowoleni z wyboru. Antresola to jednak pewnie kompromisy. Należy pamiętać o ogrzewaniu podłogowym na dole, ponieważ całe ciepło ucieka do góry, ogrzewanie podłogowe wyrównuje temperaturę.  Kaloryfer na antresoli jest zakręcony przez cały rok. W gorące dni sytuację ratuje wiatrak.

Inna sprawa, o której należy pamiętać decydując się na dom z antresolą to akustyka. Tak wielka przestrzeń powinna być wygłuszona, najlepiej dźwiękoszczelnymi płytami. My takich nie mamy ale trochę polepsza sytuację sosnowa boazeria.  Z czasem zawisną w salonie firanki i obrazy które powinny wygłuszyć echo. Można również zastosować więcej materiałów np dywany, nie wiadomo jednak czy nie pogorszą one jakości ogrzewania podłogowego. Należy pamiętać że pracując lub odpoczywając na antresoli słyszymy wszystkie dźwięki z parteru. Trzeba przyznać, że zabawę dzieci słychać niestety w prawie całym domu 🙂

Kolejna sprawa to doświetlenie pomieszczeń. My zdecydowaliśmy się na różne źródła światła i oświetlenie wysokich ścian, na których z czasem zawisną obrazy. Centralnego światła z góry nie daliśmy bo i tak rozproszyłoby się na takiej przestrzeni nie dając odpowiedniego efektu. Dlatego lampa nad stołem pod antresolą. Jedna z pierwszych zdobyczy do domu. Najbardziej cieszy mnie, że lampa jest ręcznie wykonana i witrażowa, o niepowtarzalnym wzorze. Niby już ma swoje lata ale jej design wpasuje się w nowoczesne jak  i klasyczne wnętrze. Pod antresola jest również ciąg lampek ledowych a na ścianach galeryjki oraz lampa na listwie w bardzo nowoczesnych stylu.

Potrzebne było również źródło światła, przy którym można czytać, dlatego lampę stojącą, która  oświetla ławę i teren dookoła kanapy. Salon doświetla również światło z antresoli.

Decydując się na antresolę zrezygnowaliśmy z dodatkowych dwóch pokoi, ale nam taka koncepcja odpowiada.

Poniżej wstawiam fajne projekty z antresolą, które skradły moje serce.

 

 

PL162. #PHOTOLOCO #beach #black #mezzanine #style #saint andrews beach

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Photoloco (@photolocomelb)

Villennes-sur-Seine Olivier Chabaud #interiors #interiordesign #interiordecor #architecture #instarchitecture #mezzanine #fireplace #whitespace #instainterior

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika lucdesign and @lucdesign_style (@lucdesign)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *