Butelkowa zieleń i pomarańczowa cegła we wnętrzu

Butelkowa zieleń i pomarańczowa cegła we wnętrzu

Jednym z moich ulubionych zestawów kolorystycznych jest zieleń i pomarańcz, w tym wydaniu pomarańczowa cegła. Taki zestaw kolorów wykorzystuje w moich obrazach i tak samo pokusiłam się o zestaw mebli i dodatków do salonu w tych barwach. To co za mną chodzi właściwie od najmłodszych lat a od niedawna wróciło do łask we wnętrzu to właśnie cegła. Nie ta biała, sztuczna, czy malowana ale właśnie tradycyjna cegła w kolorze czerwonym lub pomarańczowym. Moim zdaniem daje ona wrażenie ciepła, przytulności, a do tego klasycznego uroku i szlachetności. Najlepiej oczywiście, żeby jeszcze był to surowiec z odzysku mający w sobie odrobinę historii. Cegła idealnie współgra z różnymi gatunkami drewna oraz z przeszkleniami jak i metalowymi konstrukcjami, co najlepiej widać na przykładzie wnętrz w stylu loft. Tam właśnie cegła króluje. Ja natomiast chciałam przedstawić zestaw do tradycyjnego wnętrza, mieszkania ale aby nadać bardziej loftowy charakter temu zestawieniu wystarczy dodać jakiś neonowy napis lub reklamę w kolorze zieleni lub innym ulubionym (z wykluczeniem niebieskiego i różu)

Dobór zielonych dodatków jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za naturalną zielenią w domu czyli roślinami doniczkowymi. Specjalne dobrałam dodatki z ornamentyką roślinną co chociaż trochę przybliża domownika do natury. Drewno, skleja, ratan też mają spełniać tą funkcję.

Trzy dominujące kolory to te, które mogą pokolorować nasze mieszkanie. Oczywiście można wybrać tyko dwa z nich, np malując większość ścian na jasny beż a jedną na zielono, a dla bardziej odważnych przemalować na zielono sufit. Podłogę wybrałabym z Barlinka

 

1W1000342-230_150

a na okna zawiesiłabym szerokie, drewniane żaluzje np takie

4_2cc

 

 

Poniżej znajdziecie linki do produktów z moodboarda.

obrazek

wazon

lampa podłogowa

szafka rtv

dywan

http://www.kamir.es/lamparas-de-techo/10297-lampara-techo-metal-cobre-estilo-nordico.html

stolik

krzesło

http://www.achatdesign.com/miroir-en-rotin-vintage-kubu/ref/ZUIMIROIKUBU900

Jeżeli masz inny pomysł na salon w takich kolorach to pisz, komentuj, przesyłaj zdjęcia. Być może masz już podobnie urządzone mieszkanie i chcesz się nim pochwalić to przesyłaj zdjęcia na adres kbruniewska@op.pl a ja postaram się je zamieścić w kolejnych postach.

Butelkowa zieleń i pomarańczowa cegła we wnętrzu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *