Łódź Design Festiwal 2015 część 2

Tak jak obiecałam zamieszczam druga cześć naszej fotorelacji z Łódź Design Festiwal 2015, więcej na temat festiwalu przeczytasz w moim wpisie http://bruniewska.com/art/lodz-design-festival-2015/

Opisałam tam wystawę foteli Chierowskiego, Ogólnopolski Przegląd Plakatu Autorskiego, meble biurowe Mikomax, oraz biodegradowalne urny autorstwa Joanny Jurga.

Dziś pozostałe stoiska, które na dłużej przykuły nasza uwagę.

To co nas zaczarowało na pierwszy rzut oka to obiekty z wikliny, które wzorem nawiązują do lat przedwojennych. Piękne ponadczasowe torby odczarowały przaśne koszyki wiejskie i w swojej prostocie pięknie wpisowywują się w klimat miasta. Autorzy projektu to Sebastian Chojkowski, Majusa Fialkova, Ewa Gutek, Ewa Mach, Paulina Nowacka, Kaja Piaskowska, Bartłomiej Ryba, Agnieszka Stawowczyk, Wojciech Szkolarski – Studenci WFP ASP Kraków

Zaprezentowane na wystawie prace są efektem semestralnej pracy studentów z Pracowni Projektowania Alternatywnego, Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Zadany temat zakładał mądre, proste i nowoczesne wykorzystanie wikliny oraz uwzględnienie możliwości wykonawczych lokalnych rzemieślników.

Obiekty zostały wykonane m.in. przez Andrzeja Żwawę (wiklina.eco.pl) oraz Krzysztofa Wąsiołka (wiklinowykosz.pl), a niektóre przez samych studentów.

Dość interesujący aczkolwiek jak dla mnie za mało praktyczny projekt sofy Wyspa przedstawiła firma PROFIM. Zapewne sprawdziły by się w wielkich przestrzeniach użyteczności publicznej. Być może już istenieją projekty lub realizacje z użyciem tego modelu.  Pozostałe meble są już bardziej praktyczne i przyciągają kolorami.

 

Modele tej firmy zostały docenione w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. W roli głównej występują: Wyspa, Pelikan i Zoo – tegoroczni laureaci oskara designu Red Dot Award oraz Nu – kolekcja uhonorowana tytułem TOP DESIGN Award 2015. Design dla Profim to nie tylko dbałość o styl i oryginalność wyrobów. To także świetna jakość produktów i  zaawansowane technologicznie rozwiązania, które zapewniają odpowiednią interakcję przedmiotów z użytkownikiem. Wystawa „Thinking outside the box”  to odważny, progresywny design uznanych projektantów m.in. ‘Mac’ Stopy, Paula Brooksa czy ITO Design.

Meble, które przyciągają, prostotą , naturalnością, oraz pomysłem to wytwory firmy Wood &Paper

Solidnie wykonane, estetyczne. Idealne do wnętrz nowoczesnych ale i tradycyjnych, przede wszystkim zachwycają pomysłem. Stoły, półki, szafki, komody, taboret spełniający funkcję siedziska oraz zabawki, doniczki, to produkty, w których zakocha się każdy miłośnik natury i dobrego designu.

Na koniec dzisiejszego wpisu tak jak obiecałam również nasz akcent na Festiwalu. Mimo, że osobiście nic tam nie wystawialiśmy , to znaleźliśmy stoisko z torbami firmy Qoga, a na jednej z nich widnieje wydruk mojej akwareli.  Trzeba przyznać,  było to dla nas pozytywne zaskoczenie.

 

1 thought on “Łódź Design Festiwal 2015 część 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *