Historia bliżej nas

Dla uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej w Osiu.

W ramach projektu “Historia bliżej nas” znajdź przedmiot, pamiątkę rodzinną, która opowiada historię Twojej rodziny, regionu lub kogoś bliskiego. Twoim zadaniem będzie wcielenie się w rolę historyka. Najpierw zbierz materiały dotyczące pamiątki: przeprowadź wywiad z najbliższymi na jej temat, dobrze sfotografuj przedmiot a następnie opisz jego historię. Pamiętaj aby w opisie odwołać się do historii ogólnej naszego kraju i regionu, korzystając z informacji znalezionych w internecie. Wzór takiej pracy zamieściłam we wpisie : “Historia pewnego obrazu”

Mój opis składa się z 3 części:

  1. Opis oleodruku i historii oryginału (informacje z internetu)
  2.  Opis wydarzenia czyli pożaru w 1938 roku ( źródła historyczne, np kronika straży pożarnej), u  Was w większości będzie to relacja oparta o zdobyte informacje od najbliższych.
  3. Opis wpływu pamiątki na historię rodziny lub regionu.

Pamiętajcie pamiątka nie musi być duża, może być nią guzik  z munduru pradziadka, który brał udział w wojnie, stara bombka choinkowa z czasów historycznych, biżuteria, ubranie lub inny przedmiot z duszą, który wpłyną na rozwój wydarzeń. Może być to również budynek, jeżeli wydarzyło się w nim coś znaczącego w dziejach rodziny lub Osia.

Zdjęcia i opisy w wersji elektronicznej prześlijcie na adres e-mail kbruniewska@op.pl do dnia 29 marca 2019 roku

Najciekawsze prace opublikujemy w tej zakładce czyli “Historia bliżej nas”

 

Życzę miłej i owocnej pracy.

KB-G

Kliknij w poniższą okładkę